Kamenné podlahy

Kamenný koberec, známý i pod názvy kamínková podlaha nebo kamínková dlažba, je směs přírodních říčních či mramorových kamínků a epoxidového pojiva. Je vhodný jak k úpravám v exteriéru, tak v interiéru... 
 
Výhodou tohoto povrchu je nejen jeho exkluzivní vzhled, ale i vysoká míra užitnosti. Koberec je celistvý, beze spár. Další nespornou výhodou je to, že odvádí vodu, a tak neklouže. Koberec je velmi vhodný k úpravám starých betonových povrchů.
Jako novinku nabízíme i kamennou podlahu do interiéru s poloviční spotřebou oproti běžným kamenným kobercům tzv.mozaikový koberec ve frakci 1-2mm. Veškeré vzory a informace naleznete na našem Eshopu MB-PISKY.CZ
 
 
 
 
 
Použití:
- okolí domů - teras, pergol, balkonů, schodišť, vstupů, vjezdů, parkovišť, chodníků, dvorů, okolí bazénů
- interiérů domů
- komerčních prostor - hotely, prodejny, restaurace, autosalony, aquaparky, veřejné parky, zahrady 
- díky široké barevné škále lze vytvářet i různé obrazce, firemní loga, dětské motivy apod.
 
Kamenný koberec je ideální pro renovaci klasických betonových ploch kolem domu bez nutnosti bourání a odvážení obrovského množství betonové suti. Výtluky jednoduše vyplníte směsí kamenného koberce a nanášíte vrstvu kamenného koberce.
 
Výhody a vlastnosti kamenného koberce:
- voděpropustný
- protiskluzový
- mrazuvzdorný
- celistvý (povrch beze spár)
- vysoce trvanlivý
- nenáročný na údržbu (stačí očistit zametením, vysátím popř. odstranit mechanické zašpinění proudem vody)

 

Příprava kamenného koberce

Připravuje se z dvousložkového pojiva a kameniva ve frakci 1-2mm, 2-4mm nebo 4-8mm. Podkladní beton musí být suchý, soudržný. V případě trhlin a prasklin v původním podkladním betonu je nutné je nejprve opravit. V čisté nádobě připravíme směs z dvousložkového pojiva. Míchá se v poměru 1,9 dílu složky A a 1 díl složky B hmotnostně – provádí se tak, že složku B lijeme do složky A. Po důkladném promíchání pomaloběžným míchadlem (nebo vrtačkou s metlou, nízké otáčky cca 300 ot/min.) přelijeme směs do čisté nádoby (nejlépe plechovky), setře se ze stěn a ještě jednou se krátce promíchá. Poté do takto připraveného pojiva postupně nasypeme odpovídající množství kameniva a celou směs dobře promícháme pomaloběžným míchadlem (nebo vrtačkou s metlou, nízké otáčky cca 300 ot/min) až do vzniku homogenní směsi. Aplikuje se zednickou lžící, hladítkem, špachtlí.

Pokládka vodorovných ploch

Takto připravenou směs rovnoměrně roztáhneme na betonový podklad zbavený všech nečistot v rovnoměrné vrstvě o výšce 1 až 1,5 cm. (K tomuto účelu můžeme jako pomůcku použít hoblovanou dřevěnou lať, kde si pomocí hřebíčků vytýčíme potřebnou tloušťku vrstvy). Dále pak ocelovým hladítkem udusáme a uhladíme do konečné podoby. Pokud někde v ploše vznikne nerovnost či díra a povrch není souvislý, dosypeme směs a znovu uhladíme. Tento způsob aplikujeme na celou plochu. Při práci je nezbytné nářadí neustále čistit připraveným hadříkem s ředidlem (např. ředidlo C6000), tak aby se materiál na nářadí nelepil.

Ukončení a okraje pokládaných ploch

Materiál je možno zakončit běžným betonovým či kamenným obrubníkem.(dřevo či plastové zahradní obrubníky nejsou vhodné). Ukončení je možné také tzv. “do ztracena” tj. postupně výšku materiálu snížit na 1 cm a dotáhnout např. k travnaté ploše. Při našlápnutí potom hrana není ostrá. Pokud preferujete ostrou hranu je možné materiál dotáhnout k šalovácí hoblované desce a po vytvrdnutí materiálu desku odstranit. Získáte tak ostrou hranu. Druhý způsob zakončení do ostré hrany je použitím hliníkové ukončovací lišty ve tvaru písmene L. 

Ukončovací lišta se přilepí lepidlem k místu zakončení a materiál se k liště dotáhne. Pokud je pokládaná větší plocha a je zapotřebí práci přerušit nebo pracovat ve více etapách či dnech, je možno pokládku přerušit a zakončit ostrou hranou-dotažením k hoblované desce. Další den po odstranění desky je možno bez problémů v pokládce pokračovat.

Pokládka svislých ploch (např. schodiště)

Zde je nutno použit šalování a bednění. Bednění zhotovíme tak, že do připravených ohoblovaných desek na potřebnou výšku našroubujeme z vnější strany rovnoměrně několik vrutů, kterými nastavíme potřebnou rozteč a to zhruba 1,5 cm mezi bedněním a svislou betonovou plochou. Desky doporučujeme obalit nejlépe potravinářskou fólii, čímž zamezíme přilepení materiálu k bednění. Takto připravené bednění připevníme nejlépe dvěma hmoždinkami a vruty k betonové ploše. Do připraveného bednění opatrně sypeme materiál za stálého poklepávání a pěchování jakýmkoliv tenčím pěchovadlem (pásovina, tenká dřevěná lať). Po vrstvách zaplníme celou plochu. Podobně postupujeme i u betonových schodišťových stupňů. Nejdříve zabedníme bok schodiště, taktéž deskami s vytyčovacími šrouby. Pak bedníme čela schodišťových stupňů a to tak, aby vrch bednění byl výš než nášlap. Do spodní hrany bednění si našroubujeme vruty, kterými upravíme výšku asi 1,5 cm od nášlapu. Při pokládce postupujeme tak, že sypeme materiál nejdříve do schodišťových čel, poté vyplníme materiálem i nášlap. Bednění odstraňujeme nejdříve po 24 hodin od pokládky a to tak, že nejprve vyšroubujeme všechny vruty a jemným odklepnutím odstraníme bednění.

Hlavní produkty

 • Mozaikové omítky

  Mozaiková omítkovina je určena pro povrchovou úpravu svislých ploch ve venkovních i vnitřních prostorech. Nejčastěji se používá na sokly domů a k tvorbě dekorativních ploch v interiéru. 

 • Kamenné podlahy
  Kamenný koberec, známý i pod názvy kamínková podlaha nebo kamínková dlažba, je směs přírodních říčních či mramorových kamínků a epoxidového pojiva. Je vhodný jak k úpravám v exteriéru, tak v interiéru... 
   
 • Pojiva

  Nabízíme ACRYLMIX - pojivo na bázi vodné disperze pro mozaikové omítky a EpoSand - dvousložkové interiérové pojivo určené pro mozaikové, kamínkové a jiné podlahy ze suchého kameniva či písku.

 • Akvarijní a terarijní písek

  Nabízíme přírodní i barvený písek různých odstínů a zrnitostí k využití do vašich akvárií a terárií. Písek je barevně stálý, netoxický, nezabarvuje, neovlivňuje PH ani tvrdost vody. 

 • Dekorativní písek

  Dekorativní písek vytváří jedinečnou dekoraci v misce, svícnu nebo ve váze. V kombinaci se svíčkami nebo květinami získáte nádherné dekorační prvky do vašeho interiéru.

 • Penetrace

  Penetrační nátěry slouží pro přípravu stavebních podkladů, sjednocují savost podkladů, zpevňují jej, slouží jako můstek pro aplikaci dalších vrstev, snižují spotřebu krycí nátěrové hmoty.