Penetrace

Penetrační nátěry slouží pro přípravu stavebních podkladů, sjednocují savost podkladů, zpevňují jej, slouží jako můstek pro aplikaci dalších vrstev, snižují spotřebu krycí nátěrové hmoty.

KONTAKTNÍ MŮSTEK - ADHEZNÍ MŮSTEK

Odstín: přírodní, v barvě použitých surovin.

Použití: speciální přípravek je určen pro zvýšení adheze lepidel, hydroizolačních nátěrů a stěrkových hmot k savým i nesavým podkladům v interiéru i v exteriéru. Je vhodný jako základní, penetrační i zpevňovací nátěr pro většinu podkladů (zdivo, omítky, betonové plochy, umakart, OSB a sádrokartonové desky). Nátěr není určen na plochy pro přímý styk s potravinami a pitnou vodou.

Máte zájem o větší množství vybraného zboží, pravidelný odběr do Vašich stavebnin (prodejen), chcete výhodnější ceny nebo prostě jen potřebujete informace? Napište nám, zavolejte nebo rovnou přijďte na naší provozovnu.

Příprava podkladu: podklad musí být suchý, pevný, bez drolivých částeček, zbavený prachu, bez solných výkvětů, nezmrzlý a nesmí být vodoodpudivý. Nová omítka a ostatní podklady na bázi hydraulických pojiv musí být dostatečně vyzrálé - min. 1 měsíc. Všechny plochy, které se nebudou natírat důkladně zakrýt fólií.

Zpracování: adhezní můstek se nanáší pomocí štětce a nebo válečku stejnoměrně a celoplošně a bez přerušení v jedné vrstvě. Bezprostředně před aplikací a i v průběhu aplikace se kotvící nátěr důkladně promíchá pomaluběžným míchadlem. Teplota podkladu a prostředí by neměla klesnout pod + 5° C a přesáhnout + 30° C a relat. vlhkost vzduchu by měla být max. do 80 %. Vyvarovat se nanášení v případě deště, přímého slunečního záření a velmi silného větru. Po ukončení práce je nutné ihned umýt nářadí vodou.

Balení: 1kg, 5kg a 15kg plastový kbelík.

Spotřeba: cca 300 - 350 g/m2 ve 2 vrstvách (záleží na savosti a hrubosti podkladu).

Hlavní produkty

 • Mozaikové omítky

  Mozaiková omítkovina je určena pro povrchovou úpravu svislých ploch ve venkovních i vnitřních prostorech. Nejčastěji se používá na sokly domů a k tvorbě dekorativních ploch v interiéru. 

 • Kamenné podlahy
  Kamenný koberec, známý i pod názvy kamínková podlaha nebo kamínková dlažba, je směs přírodních říčních či mramorových kamínků a epoxidového pojiva. Je vhodný jak k úpravám v exteriéru, tak v interiéru... 
   
 • Pojiva

  Nabízíme ACRYLMIX - pojivo na bázi vodné disperze pro mozaikové omítky a EpoSand - dvousložkové interiérové pojivo určené pro mozaikové, kamínkové a jiné podlahy ze suchého kameniva či písku.

 • Akvarijní a terarijní písek

  Nabízíme přírodní i barvený písek různých odstínů a zrnitostí k využití do vašich akvárií a terárií. Písek je barevně stálý, netoxický, nezabarvuje, neovlivňuje PH ani tvrdost vody. 

 • Dekorativní písek

  Dekorativní písek vytváří jedinečnou dekoraci v misce, svícnu nebo ve váze. V kombinaci se svíčkami nebo květinami získáte nádherné dekorační prvky do vašeho interiéru.

 • Penetrace

  Penetrační nátěry slouží pro přípravu stavebních podkladů, sjednocují savost podkladů, zpevňují jej, slouží jako můstek pro aplikaci dalších vrstev, snižují spotřebu krycí nátěrové hmoty.