Mozaikové omítky

Mozaiková omítkovina je určena pro povrchovou úpravu svislých ploch ve venkovních i vnitřních prostorech. Nejčastěji se používá na sokly domů a k tvorbě dekorativních ploch v interiéru. 

 Využití:
 
- úprava soklových částí budov, na stěny okolo schodů
- orámování okenních a dveřních otvorů, na plotové zídky a sloupky
- vstupní prostory a chodby objektů s nadměrným pohybem osob
- dekorace sloupů v interiérech i exteriérech
- alternativa za keramický obklad atd
 

Veškeré vzory mozaikových omítek (žulové, design, s efektem odlesku atd) naleznete na našem Eshopu MB-PISKY.CZ

Máte zájem o větší množství vybraného zboží, pravidelný odběr do Vašich stavebnin (prodejen), chcete výhodnější ceny nebo prostě jen potřebujete informace? Napište nám, zavolejte nebo rovnou přijďte na naší provozovnu.

Výběr populárních viz.galerie dole

 

 

Složení: akrylátové pojivo ACRYLMIX, barvený písek.

Použití: mozaiková omítkovina určena je pro povrchovou úpravu svislých ploch ve venkovních i vnitřních prostorech. Nejčastěji se používá na sokly domů a k tvorbě dekorativních ploch v interiéru. Mozaikovou omítkovinu lze v interiéru aplikovat také na sádrokartonové, dřevovláknité desky apod. Omítkovina je dodávána v pastovitém stavu, připravená pro přímé použití. Omítkovina se snadno zpracovává, má výbornou adhezi a vytváří rovnoměrně strukturovaný mechanicky odolný povrch. Omítka je plně omyvatelná, velmi dobře čistitelná a odolná povětrnostním vlivům, kyselým dešťům a zplodinám. Omítkovina není vhodná pro objekty s nadměrnou či stálou vlhkostí - vzlínající vlhkost ve zdivu, dlouhodobá expozice sněhem, nesvislé venkovní plochy apod.

Odstín: barevné směsi dle výrobkové vzorkovnice

Nanášení: nerezovým hladítkem

Spotřeba: 3,5 – 4,5 kg hmoty na 1 m2 plochy podle kvality podkladu (nasákavosti, rovinnosti, apod.)

Podklad: soudržný, suchý, nemastný, bez trhlin, nečistot a biologického napadení (plísně, řasy), nezasolený, zbavený bednících olejů. Podklad musí být vyzrálý (kontrolu lze provést pH testerem) a dostatečně rovný. Rovinnost podkladu by neměla být horší než 2,5 mm na délku 1 m. Podklad musí mít stejnou savost a strukturu v celé ploše.

Příprava omítkoviny: před aplikací se omítkovina mírně promíchá pomaluběžným míchadlem do stejnorodé pasty. Při míchání se postupuje tak, aby nedocházelo k napěnění omítkoviny. Příliš dlouhá doba nebo vysoká intenzita míchání může mít za následek změnu barevnosti omítky a poškození barevných zrn. Materiál potřebný na ucelenou plochu je doporučeno smíchat dohromady.

Příklad aplikačního postupu:

1. základní nátěr se provede penetračním přípravkem adhezní můstek a nechá se dokonale zaschnout (zpravidla 1 den) je lépe penetraci probarvit do odstínu mozaikové omítkoviny.

2. omítkovina se nanese nerezovým hladítkem a stáhne se na 1,5 násobku tloušťky zrna. Omítku je třeba napojovat ještě před jejím zavadnutím takzvaně „do živého“. Ucelené plochy se musí provádět bez přerušení.

3. doba zasychání je přibližně 24 hodiny při 20 °C (za chladnějšího a vlhčího počasí je nutné počítat s delší dobou). Výplně otvorů , parapety a ostatní konstrukce na fasádě je třeba chránit před ušpiněním. V případě ušpinění je nutné okamžité omytí vodou. Všechny pomůcky při pracovních přestávkách chránit proti zaschnutí a po práci omýt vodou. Vzhledem k použití granulátů z přírodního kameniva jsou možné mírné odchylky mezi různými dodávkami (výrobními šaržemi). Z toho důvodu se doporučuje plochy upravované různými dodávkami oddělit např. hranou stavební konstrukce nebo provést sjednocení různých dodávek jejich vzájemným smícháním a homogenizací potřebného množství omítkoviny na každou ucelenou plochu. Při aplikaci je nutno dbát na to, aby celý povrch granulátu byl dostatečně zahlazen do povrchu plochy a smočen celým svým objemem v pojivu. (teplota při aplikaci a vysychání, vlhkost vzduchu, nesprávná aplikace a pod.). Vzhledem k faktu, že plnivo je přírodní granulát může během času mírně měnit odstín a jinak ovlivnit vzhled povrchu. Tmavé odstíny nejsou vhodné na stěny situované na jih. Výrobce nemůže proto převzít záruku za eventuální barevné rozdíly. Pro delší životnost mozaikové omítky výrobce doporučuje každoročně přetřít lakem acryl-mix.